rak piersiZ tym nowotworem jest tak, że albo on jest pierwszy albo ty. Musisz go wyprzedzić, ponieważ zabija on rocznie cztery tysiące naszych rodaczek.

choroby7 Głównym i jedynym zadaniem naszego przełyku jest transport pokarmów. I właśnie z tą funkcją łączą się często dolegliwości. Może dojść do zapalenia przełyku. Przyczyną zapalenia może być oparzenie, napromienienie, grzybica albo refluks żołądkowo-przełykowy. Pierwszym jego objawem jest paląca zgaga oraz ból, który często określany jest jako zamostkowy.

stomatolog01Gdy twoje zęby reagują na ciepło, zimno powinieneś jak najszybciej skonsultować to ze swoim stomatologiem. Powodem takiego zachowania się zębów są odsłonięte kanaliki zębowe, przez które docierają nieprzyjemne bodźce. Przyczyną takiej sytuacji mogą być choroby przyzębienia, wady zgryzu, czy zaciskanie zębów.

IMG1114Ortoreksja – zaburzenia odżywiania o podłożu psychologicznym
Każdy z nas chciałby się zdrowo odżywiać, ponieważ wpływa to na nasze zdrowie, kondycję i samopoczucie. Niekiedy jednak bywa tak, że taka chęć zdrowego żywienia przeradza się w obsesję. Wtedy wówczas możemy mówić o ortoreksji.

doc05Chorobę tą wywołuje wirus EBV (Epsteina-Barr), większość z nas zostaje nim zarażona w dzieciństwie najczęściej przez kontakt ze śliną osoby zakażonej. Dlatego mononukleoza nazywana jest chorobą pocałunków. Jednak do infekcji może dojść również przez picie z tej samej butelki, jedzenie tym samym widelcem, czy nakichanie na kogoś bez zasłonięcia ust.

owoce-morzaKompulsywne jedzenie to pochłanianie jedzenia w dużych ilościach ze względu na problemy, z którymi chory nie może sobie poradzić. Po pierwsze trzeba zmienić nawyki żywieniowe, aby pokonać tę dolegliwość. Podstawą jest zdrowe menu opierające się na pięciu posiłkach dziennie w odstępach 2-3 godzinnych.

RośłinaWśród nas są takie rośliny, które trują, z pozoru niegroźne mogą nieźle narozrabiać. W naszym kraju roślin tego typu na szczęście nie ma za dużo, na dodatek trzeba je zjeść by się zatruć. Na pierwszym miejscu są sinice, które rozmnażają się w wodach. Wejście do takiej wody może przyczynić się do wywołania zapalenia skóry.

slonceO tym, że skórę trzeba chronić przed słońcem wiemy wszyscy. Natomiast nie każdy pamięta o oczach. A przecież słońce może nam uszkodzić wzrok. Nadmiar promieni UV na krótka metę może spowodować zapalenie rogówki. Staje się ona obrzęknięta i bolesna a to może powodować osłabienie wzroku a nawet czasowego niewidzenia.