candidaW leczeniu grzybicy spowodowanej prze właśnie te grzyby ogromne znaczenia ma dieta i włącznie do niej kwasów z rodziny omega-3, jedzenie czosnku i picie płynów z takich roślin jak aloes i noni.

Niedobor B12Istnieje kilka przyczyn niedoboru tej witaminy w organizmie. Na pierwszym miejscu stoi dieta z ograniczeniem produktów pochodzenia zwierzęcego. Innym czynnikiem jest upośledzenie wchłaniania tej witaminy.

img0030mZawroty głowy o charakterze wirowania to morze być choroba Meniere’a. Często na początku pojawiaj się tez wymioty i nudności. Zauważono też, że ułożenie głowy nie ma wpływu na intensywność wirowania. W trakcie napadu zaobserwować można wzmożone pocenie, oczopląs i rozpieranie w jednym uchu.

zacmaPrzyjęło się, że mętna soczewka to domena osób starszych. Prawda jednak jest taka, że zaćma może zaatakować w każdym wieku. Sprzyja jej nadmiar słońca, zła dieta, palenia papierosów. Schorzenie to rozwija się również u osób cierpiących na cukrzycę czy ciężkie schorzenia autoimmunologiczne, które wymagają leczenia sterydami.

alergia(Bronchitis chronica) Przewlekłe zapalenie oskrzeli należy do najpospolitszych chorób układu oddechowego. Najczęściej atakuje osoby po 40 roku życia i ma tendencje do nawrotów w zimie. Zapadają na nie również dzieci, u których zapaleniu towarzyszy przerost migdałka gardłowego i powiększenie migdałków podniebiennych. U osób dorosłych może występować po grypie.

rak-plucSłyszy się często pogłoski, że jak u kogoś wykryto raka płuc to już po człowieku… Jest w tym, co nieco prawdy. Najgorsze w tym nowotworze jest to, że nie powoduje on bólu, a jak ból się pojawi to jest już za późno. Objawem, który powinien nas zaniepokoić jest kaszel, najczęściej pojawia się on rano i jest suchy.

med4Zwężenie tętnic to coraz częściej spotykane schorzenie, które rośnie z wiekiem pacjenta. Najczęściej wywołane są one przez miażdżycę i wytworzenie się blaszki miażdżycowej. Spowodować je oz również rozwarstwienie ściany naczynia, ucisk z zewnątrz np. przez guz, zrośnięcie światła naczynia po radioterapii.

doc02Biotyna to witamina, która jest kluczowa do wzrostu i pięknego wyglądu włosów, skóry i paznokci. Ale krążąca po całym organizmie biotyna jest równie ważna dla systemu nerwowego i organów wewnętrznych. Witamina ta jest nam bardzo potrzebna w okresach silnego stresu i przygnębienia, ponieważ reguluje działanie układu nerwowego i odczuwanie bólu.