lekiSą osoby, które łykają leki przeciwbólowe garściami, spowodowane to jest dużym bólem oraz tym, że środki tego typu są dostępne bez recepty.

Terapia ozonemTerapia, przy której wykorzystuje się ozon jest coraz bardziej znana i chętniej stosowana. Można za jej pomocą wspomagać leczenie nawet przy ciężkich chorobach.

rak trzostkiObjawy tej choroby zależą przede wszystkim od umiejscowienia guza oraz od stopnia zaawansowania w chwili rozpoznania.

naparyZiołowe napary mogą nam się przydać przy nagłym ataku przeziębienia i grypy. Zioła takie jak tymianek czy krwawnik mogą stanowić pierwsza linie obrony. Zioła te można stosować pojedynczo lub w mieszankach. Mogą być stosowane w postaci naparów albo inhalacji. Skuteczność stosowania ziół zależy głownie od systematyczności i czasu ich stosowania. Kuracje takie najczęściej powinny trać od kilku do kilkunastu dni. Jeśli pojawią się u ciebie oznaki gorączki to sięgnij po czarny bez. Może on stanowić łagodny środek na infekcje zimowe, działa też oczyszczająco. Kwiaty czarnego bzu to przede wszystkim bogactwo olejków eterycznych flawonoidów i rutyny. W kwiatach czarnego bzu znajduje się bata-karoten, witamina A, B i C a także minerały. Łyżeczkę kwiatów czarnego bzu zalejmy szklanką gorącej wody i przykryjmy do czasu aż ostygnie. Napar taki popijajmy do czasu ustąpienia gorączki. Jeśli masz problemy z reumatyzmem to zainteresuj się pokrzywą. Zrób sobie mieszankę z liści brzozy, skrzypu polnego, liści pokrzywy i owoców jałowca. Osobom mającym problemy z zatokami poleca się eukaliptus, szczególnie inhalacje z użyciem olejku eukaliptusa, tymianku i majeranku. Drapacz to roślina, która oddziałuje na wiele układów, ale przede wszystkim wzmaga odporność. Ziele to pobudza też wydzielanie soków trawiennych.  

medycyna holistycznaDziś mamy coraz większy postęp w leczeniu wielu chorób, lecz mimo tego nie zawsze udaje się pomóc chorym. Przyczyną może być fakt, że medycyna w teraźniejszej postaci dzieli pacjenta na kawałeczki i każdym zajmuje się w inny sposób.

Jak myć ręceBardzo ważna jest właściwa higiena rąk. Dokładne i częste ich mycie może uchronić nas przed wieloma chorobami. Ważne jest jednak to by myć dłonie poprawnie. Wielu z nas uważa, że mycie rąk to przecież nic skomplikowanego.

sanatoriumW sanatoriach organizowane są najróżniejsze zabiegi lecznicze, które mają na celu postawienie na nogi kuracjuszy. Masz prawo udać się tam raz na 1, 5 roku. Aby udać się do sanatorium musisz dopełnić kilku formalności, po pierwsze poproś swojego lekarza o skierowanie, musi on mieć podpisaną umowę z NFZ.

serce-zdroweZanim specjalista postawi diagnozę, zaleci nam zrobienie badan specjalistycznych. Dzięki nim będzie w stanie stwierdzić, co ci dolega, i rozpocznie odpowiednie leczenie. Jednym z takich badań może być EKG wysiłkowe. Jest ono dokładniejsze od EKG zrobionego w spoczynku.